Принципи контент-команди Ajax Systems

Привіт. У червні я приєднався до команди Ajax у якості Senior Writer, а з жовтня очолюю команду Content Writing Team.

Команда нова і невеличка — я, два райтера і редактор.

Моя задача — побудувати найсильнішу контент-команду в індустрії безпеки.

Як ми працюємо — наші принципи

Розкажу детальніше про наші базові принципи і звички, щоб очікування відповідали один одному і ми розуміли, чи буде нам з вами комфортно рухатися в єдиному напрямку.

Райтери пишуть українською і англійською. Нормально, якщо редактор виправляє у тексті окремі фрази і слова , але редактор не має переписувати після райтера цілі абзаци. Редактор Ajax Systems — в першу чергу носій знань про консистентність і продукт, працює на рівні сенсів. Райтер Ajax Systems дотримується базової гігієни — слідкує, щоб в його тексті не було одруківок, тире різної довжини, зайвих пробілів та ін. Мій досвід показує, що якщо райтер не дотримується письменницької гігієни, йому буде вкрай складно працювати на рівні сенсів.

☝️ Деякі посади у контент-команді потребуть кращого рівня англійської, на деяких можна працювати з середнім рівнем. Необхідний рівень вказаний в описі вакансій.

У нас перфекціонізм здорового глузду. Якщо щось робимо, то найкращим чином. Але наш перфекціонізм проявляється у результативності — запускаємо MVP-продукт замість того, щоб зривати дедлайни, відшліфовуючи речення до блиску. А ще у нас не буває ситуацій з розряду «крутий слоган, але вигадай ще п’ять варіантів, бо ж не можна приймати перший підходящий».

Ми культивуємо принцип визначеності і передбачуваності. Наприклад, ми проговорюємо всі зміни і розбираємося, для чого вони впроваджуються. Хтось може не погоджуватися з логікою окремих змін, але він розуміє хід думок ініціатора. Нам важливо знати, що відбувається у компанії, як працюють сусідні відділи, чому трапляються ті чи інші події. Нам не байдуже.

Члени контент-команди беруть участь в організаційних і стратегічних питаннях. Не тільки пишуть і редагують, але й генерують ідеї для покращення роботи команди, готові брати участь у розгляді кандидатів, формують регламентуючі документи для покращення своєї роботи. Кожен з нас сприяє масштабуванню команди.

Ми багато працюємо. Але працюємо так, щоб зберігати продуктивність. В разі гострої потреби я можу попросити вас попрацювати у вихідний, але потім ви відпочинете у будній день. Про все можна домовитися. У команді мені потрібні бадьорі професіонали, а не пригнічені страждальці. Але продуктивність — це не тільки про фізичну втому; тому я уважно слідкую, щоб у нас не було токсику, пасивної агресії та іншої мудаковатості. І я намагаюся створити умови для того, щоб люди почувалися добре — і добре працювали.

Ми гнучкі і підстраховуємо один одного. У нас нема такого, що один райтер вміє писати тільки статті, другий тільки лендинги, а третій тільки слогани. Ми вчимося, обмінюємось досвідом і готові підхопити будь-яку задачу в разі потреби. Разом з тим розуміємо, що у кожного райтера свої схильності і сильні сторони, — кожен має робити те, що він робить найкращим чином.

Ми отримуємо задоволення від того, що робимо. І шукаємо можливість робити те, що хочеться. Якщо райтеру подобається писати статті, а короткі формати не подобається — він про це каже. Якщо у райтера схильність до підготовки регламентуючих документів — він про це каже. Ми робимо так, щоб більшу частину часу члени команди робили те, до чого мають хист. Так ми будуємо ефективну роботу. Бо робити те, що не вдається — шкідливо для всіх нас. Ми шукаємо сильні сторони кожного члена команди, і не витрачаємо сили на слабкі.

Кожен з нас — самодостатній боєць. При цьому вміє працювати у команді. Наша самостійність проявляється у відповідальності за свою ділянку роботи. Якщо райтер отримує задачу — він зробить все для того, щоб її виконати. У складних ситуаціях він питає себе «Чи все я зробив для того, щоб отримати результат? Чи не залишилось у мене відчуття, що я зробив недостатньо — чогось не спитав, не звернувся до колеги, недостатньо розібрався у задачі?»

Без корпоративної хуйні. У команді контенту працюють люди, якими рухає внутрішня мотивація — робити крутий продукт, працювати на результат, бути кращими, допомагати людям. Якщо вами рухає конкуренція з колегами і розборки, хто головніше — це не до нас. Ігрова зона з плейстейшном — теж не до нас. При цьому вас не будуть змушувати відвідувати мотиваційні тімбілдінги і таке інше. Команда збереться на пиво не тому, що так прийнято, а коли захоче.

Ми проактивні. Тому розуміємо, що в першу чергу самі впливаємо на свій настрій, ефективність і те, що відбувається у нашій команді. Якщо ми стикнулися з проблемою — не жаліємося, а шукаємо рішення для того, щоб зробити життя і роботу приємнішими.

Наші вчинки і рішення аргументовані. Кожне рішення райтера має підґрунтя у вигляді знань, досвіду, бажання перевірити гіпотезу та ін. В разі необхідності, райтер пояснить колегам, як дійшов до певного рішення. А ще кожен райтер дивиться на свою роботу в розрізі цілого бізнесу. Ми розуміємо, чому наш тон оф войс саме такий, чому у нас саме такі процеси і чому ми робимо роботу так, як робимо.

Ми не обезцінюємо емоції. Кожна людина має почуття, і кожна людина має право на ці почуття. Ми не соромимося обговорювати наші емоції. Кожен має думати і враховувати, як його слова і дії можуть вплинути на емоційний стан оточуючих. Люди працюють ефективно, коли у них хороший настрій. Якщо хтось псує настрій оточуючим, — у команді контенту надовго не затримається.

Керівник контент-команди не стоїть над головою і не контролює кожен крок. Всі члени команди — дорослі самостійні люди. Керівник допомагає з пріоритетами, пояснює свої очікування від роботи райтера, допомагає у складних ситуаціях. Але не вказує пальцем, що кому робити у кожну хвилину. Керівник задає напрямок і підтримує на цьому шляху. І розраховує на підтримку і відповідальність кожного члена команди.

Ми працюємо в умовах війни. Це значить, що кожен з нас ще зібраніший, сфокусованіший, доросліший. Ми не з тих, для кого війна — виправдання спаду продуктивності. Ми живемо і працюємо з усвідомленням, що своїми діями наближаємо нашу перемогу.

Чому так

Деякі наші принципи обумовлені моїм розумінням і досвідом того, якою має бути продуктивна команда, якої життєвої позиції дотримуються члени команди, щоб їм було комфортно працювати разом. Деякі принципи — наслідок перехідного періоду команди і внутрішніх правил компанії.

Якщо вам близькі ці принципи і вам цікаво приєднатися до нашої команди — напишіть мені.

Контакти

Роман Скрупник — skrupnyk.r@ajax.systems

А ще я у фейсбуці, буду радий знайомствам — fb.com/romanskr
А також тут — http://linked.in/in/romanskr

Create a website or blog at WordPress.com