Сексизм у рекламі, репутація і «про нас всі говорять»

Бувають ситуації, коли ваш бренд виробляє ковбаски для смаження на грилі, а маркетолог запускає рекламну кампанію зі слоганом «Жар її у лісі» з фото напівроздягненої жінки.

У соцмережах ґвалт — «Та це ж сексизм і взагалі сором!»

Трохи витримав шквал критики, маркетолог (і декілька експертів зі сторони) вигукує «Про нас всі говорять! Мета рекламної кампанії досягнута!»

Критики посоромлені, замовник щасливий, маркетолог удостоюється овацій і додає проєкт у портфоліо.

Але є нюанс. Такі маркетологи мислять критеріями охоплень і згадувань, але забувають про репутацію.

Якщо без подробиць, правило просте. Бренди з негативною репутацією мають коротке життя, бренди з позитивною репутацією — довге життя. Часто результат в моменті — це лише результат в моменті. Ніякий показник охоплень не перекриє наслідки того, ким ви є в очах клієнтів.

Якщо вже трапилось. Виправляється таке маркетинговими активностями з позитивним фоном — наприклад, спонсорувати марафони, волонтерські активності або робити дійсно яскраві позитивні кампанії.

То що, не жартувати?

Звісно ні, жартувати! Але жартувати так, щоб весело було всім, а не тільки вашому куму.

Гумор це річ субʼєктивна. То ж як визначити, що жарт не норм — проведіть дослідження на фокус-групі (елементарне невелике якісне опитування). Якщо частину ваших клієнтів жарт ображає, не ставте його на білборд. Повірте, це просто. Просто стримуйтесь. Закон про рекламу не на рівному місці вигадали:

дискримінаційна реклама за ознакою статі – реклама, що містить твердження та/або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; принижує гідність людини за ознакою статі; демонструє насильство за ознакою статі; використовує зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання.

Закон України Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі

Погане почуття гумору — це не весело, а задушливо і взагалі не сексі. Сексі — жартувати інтелегентно.

Такі рекламні кампанії, де «головне, що про нас всі говорять» — звужують аудиторію і обрізають LTV, випалюють ринок. Як яскравий спалах, який обпік руку і очі, і від нього залишився лиш попіл.

Якщо маркетолог наробив хуйні і говорить, що «зато про нас всі говорять», а у вас не компанія-одноденка — тікайте.

Create a website or blog at WordPress.com